MDD – Trieda Koníky v Čarovnom lese

Rozprávkový MDD. Minulý týždeň dopoludnia sme sa vybrali do čarovného lesa, kde zablúdili Janko s Marienkou a s prekrytými očami (využili sme rúšku) sme sa snažili prejsť cez lesík. Ozdobili sme si medovníčky na medovnikovu chalúpku a pokračovali sme do rozprávky Janko Hraško, kde sme slalomovym behom s „hráškami na tanieri“ prešli stanovenú trasu. Našu presnosť sme si overili pri hadzaní kruhov na kužele a šišiek do otvorov na šašovi Jašovi. S košíčkom v ruke sme sa preniesli do rozprávky O Červenej Čiapočke, kde sme precvičovali rovnováhu chôdzou po lane cez potôčik. Pre babičku sme nazbierali farebné kvietky. Jednotlivo sme si vyzbierané kvietky aj spočítali a vyhodnotili, kto nazbieral najviac, najmenej, rovnako, o koľko viac, o koľko menej…. Rozprávkové dopoludnie sme zavŕšili maľbou obrázkov na priesvitnú foliu. Na záver si naši šikovníci zaslúžili medailu a malú drobnosť (dakujeme za sponzoring reflexných pásov).