6 F Žabky s lesnými pedagógmi …

Deti z triedy Žabiek sa  zúčastnili zážitkového učenia s lesnými pedagógmi. Slniečko nám prialo a tak sa mohla uskutočniť táto nevšedná akcia vonku – na školskom dvore. Teta Miška Haščáková si svojim pútavým rozprávaním vyslúžila pozornosť všetkých. Deti sa zapájali do rozhovoru, odpovedali na otázky, dozvedeli sa veľa nového ohľadom zvierat. Svoju šikovnosť si vyskúšali priamo v zábavných hrách. O zvieratká v Zime sa treba postarať a tak sa razom vytvorili skupinky líščat, jeleňov, zajkov, veveričiek i diviakov. Rodičia nosili svojim mláďatám „jedlo“. Mohli vziať naraz iba jeden kus. Hra sa razom zmenila na športové zápolenie … V ďalšej aktivite dopĺňali pracovný list, kde pečiatkovaním priraďovali zvieratám ich stopy. Za krásne dopoludnie si vyslúžili deti odmenu vo forme omaľovánok, cukríka, či obrázkov.Deti sa v závere poďakovali lesným pedagógom PH : “ Na ježka“, ktorú sa zahrali spolu s nimi. Už teraz sa tešíme na ďalšiu spoluprácu. foto Zuzka a Gabika & text Gabika.

viac foto na: facebook