6 F Žabky – Exkurzia k HaZZ Trenčín

Včerajší deň bol pre deti z triedy Žabiek výnimočný. Tešili sa totiž na výlet. Počasie nám prialo, v batôžkoch nachystané občerstvenie, poučení o bezpečnom správaní, sme mohli vyraziť na dlhú cestu pešo. Trasu sme si prebrali, už len pridať do kroku… Posilnení chlebíkom a mliečkom, vesty oblečené, ruksaky na chrbátikoch. Ešte fotku a môžeme vyraziť. Cesta nám ubiehala rýchlo a ani sme sa nenazdali a boli sme na Jesenského ulici pri Okresnom riaditeľstve Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne. Už nás čakal hasič – pán Michal Šedivý, ktorý nás počas celej exkurzie sprevádzal. Spoznali sme náročnú prácu hasičov, techniku, ochranný odev, prilbu, nástroje, ktoré potrebujú pri zásahoch. Vieme, že hasiči chodia nielen k požiarom, ale aj k haváriám, k topiacim sa ľuďom i do lesa.Taktiež sme si zapamätali, že všetky veci musia byť na svojom mieste hneď, ako ich odložia, aby ich mohli opätovne použiť. Ujo hasič si vyskúšal aj naše vedomosti – čo treba robiť v prípade požiaru ? My sme si zapamätali, že volať na číslo 112 a 150 môžeme len keď je to potrebné ! Spolu s tetou Jankou Šedivou nám pokuazovali priestory hasičskej zbrojnice, celý autopark. Mohli sme si sadnúť do áut, pustil nám aj sirénu. Prilba na našich hlavičkách nám bola trochu voľná. Vonku na dvore sme si podaktorí vyskúšali aj prácu s hadicou. Všetko sa nám páčilo. Od tety Janky Šedivej sme dostali pracovný zošit, ktorý si určite spolu prečítame a vyfarbíme. Posilnený dobrotkami sme sa pobrali zo zasadačky v HaZZ späť – do materskej školy. Rozlúčili sme sa piesňou a poďakovaním za krásnu exkurziu. Cestou späť sme sa mali o čom rozprávať a tak nám trasa ubiehala rýchlejšie. Kopec na Juh hore Partizánskou ulicou nám dal všetkým zabrať. Dali sme to za 40 minút. Krokomer ukázal na mobile 7 780 krokov, takže žabky cca 9000 !!! Unavení, ale šťastní – sme prišli k obedu. Poviem Vám – pospali všetci !!! Tieto krásne fotky nám budú dlho pripomínať nevšedné dopoludnie. Touto cestou sa chceme poďakovať pani Dominike Šrámekovej za sprostredkovanie Exkurzie k HaZZ Trenčín a hasičom za veľa, veľa vedomostí. foto Z.H a G.K. & text Gabika.

viac foto na: facebook