február 4, 2020

Včielky a sovy

Včielky a sovy „Čo robia vtáky v zime, kto sa o nich stará, ako im môžeme pomôcť?“ a veľa ďalších zvedavých otázok kládli deti pri rozhovoroch o zime a živote živočíchov v zime. Vyrobili pre vtáčikov krmidlá, nasypali in zrniečka a najväčší zážitok mali, keď sme sa spoločne vybrali pozorovať sovy, ktoré každoročne prespávajú cez deň v blízkosti MŠ na rozkonárenej vŕbe.

Veselé Vianoce

Veselé Vianoce Dňa 17.12.2019 privítali deti v triede Včielok mamičky, ockov, babičky, dedkov pri vianočnom stromčeku na vianočnej besiedke. Pripravili si pre hostí krásny program, básne, piesne, tance, vinš, dramatizáciu rozprávky Stromček a program si samy moderovali. Rodičia sa im za vystúpenie odvďačili veľkým potleskom. Po vystúpení si deti rozbalili darčeky pod stromčekom a odovzdali rodičom darčeky, ktoré im samy s láskou vyrobili. Potom už začala vianočná hostina, ktorú pre deti pripravili rodičia a veselá

Včielky na ceste medzi planétami s KOZMOM

Včielky na ceste medzi planétami s KOZMOM V dňoch (7.14.21.28/.11.a 5. 12. 19./12.2019) sa deti z triedy Včielok zapojili do preventívneho programu KOZMO. Spoločne s KOZMOM sa ocitli v rôznych situáciách, ktoré spoločne riešili a diskutovali o nich. Program bol veľmi prínosný v oblasti sociálnych vzťahov detí. Ďakujeme Cieľom preventívneho programu KOZMO a jeho dobrodružstvá je: zlepšenie sociálnej aktivity dieťaťa a napĺňanie potreby sociálneho kontaktu s rovesníkmi i s dospelými, ochrana práv dieťaťa v spolupráci s rodinou, zriaďovateľom

Cvičíme s Ľubkou

Cvičíme s Ľubkou Aj tento školský rok sa dňa 25.10.2019 prišla s deťmi zahrať Ľubka Brezová. Pripravila si pre deti rôzne pohybové aktivity a hry v anglickom jazyku. Takto deti prostredníctvom hry oboznamovala s jednoduchými slovami a frázami anglického jazyka. Aktivity sa deťom veľmi páčili a zaujali ich a už sa tešia na ďalšie stretnutie s Ľubkou. Ďakujeme

V škôlke je nám dobre

V škôlke je nám dobre „Naša škola má svoj deň, dnes spievame iba preň. Tancuj, spievaj, uč sa, hraj sa, tento deň sláv, zabávaj sa. Deti kričia: „veď to bol super Deň materských škôl!“ Kamarátov zavolaj, za ruky sa pochytaj. Zaspievajme: „ola, ola. nech žije materská škola!“ – takto znel spev Včielok  dňa 4.11.2019 v triede. Spoločne sme oslávili Ďeň materských škôl spevom, tancom a rôznymi súťažami a hrami.

Mikulaš u Včielok

6.12.2019 zavítal do triedy Včielok Mikuláš. Deti ho už od rána nedočkavo vyčkávali a tešili sa na jeho príchod. Mikuláš si priviedol aj svojich pomocníkov – anjelika a čertíka. Deti Mikulášovi zaspievali, zarecitovali a pripravili pre neho i pekné kresbičky. Za pekné vystúpenie Mikuláš deti odmenil zdravými balíčkami s ovocím, orieškami a zdravými dobrotami. Deti si spoločno zatancovali s anjelikom a čertíkom a  vyprevadili Mikuláša na cestu za ďalšími deťmi.

Zdravé zúbky v triede Včielky

Zdravé zúbky Dňa 27.11.2019 sa Včielky nevedeli dočkať vzácnej návštevy. Všetci nedočkavo čakali na pána zubára Martina Haninca, ktorého deti už dobre poznajú. Porozprával nám o zdravých zúbkoch, ako sa správne čistia zúbky ale aj ako predchádzať vzniku zubného kazu. Dokonca nám priniesol skutočný zúbok s kazom. Spoločne sme si správne poumývali zúbky a pán zubár nám ich skontroloval (všetci sme boli fialoví). Už sa tešíme na jeho ďalšiu návštevu.

Včielky a Medzinárodný deň stromov

Pri príležitosti tohto dňa sme 18.10.2019 spoločne s deťmi absolvovali turistickú prechádzku do lesoparku Brezina s cieľom spoznávať najznámejšie stromy v našom okolí. Deti podľa obrázkov hľadali listy stromov, poznávali a triedili podľa druhov stromov ktoré sme si pomenovali. Zaujala ich najmä štruktúra kôry stromov ale aj rozdieľnosť listov. Pre deti to bolo zaujímavé dopoludnie a dohodli sme sa na ďalšej skorej prechádzke do lesa.

Halloween párty v triede Včielky

Rôzne strašidielka a nezvyčajné bytosti sa stretli dňa 28.10.2019 v našej triede na Halloween párty. Strašidielka spoločne s rodičmi vyrezávali a ozdobovali tekvičky, pre všetkých pripravili zdravý ovocný šalát a v areáli MŠ si každý našiel malé strašidielko so sladkou odmenou. Na záver sme si spolu zatancovali a zaspievali.

Včielky a jabĺčka

Dňa 11. 10. 2019  deti z triedy Včielok navštívili výstavisko Expo Center Trenčín, kde sa konala každoročná výstava JAHRADA. Deti mali možnosť vidieť rôzne odrody jabĺk ale aj iné druhy ovocia a zeleniny pestovaných na Slovensku. Ako každoročne sa však najviac potešili ochutnávke viacerých druhov medu – no jednoducho „Včielky“. Každý z výstavy odchádzal obohatený o nové poznatky a s veľkým jabĺčkom v ruke.